Tumblr’ın Kaldırılmasının Utanç Verici Nedeni Ortaya Çıktı!

Instaram, Facebook, Twitter gibi bir çok sosyal medya platformunun yanında varlığını devam ettiren Tumblr, utanç verici hareketiyle App Store’dan kaldırıldı. Tumblr neden kaldırıldı sorularının cevapları bugün açığa çıktı.


ABD menşeli sosyal ağ ve blog sitesi olan Tumblr, David Karp tarafından 2007 Şubat ayında kuruldu. Bir çok dev rakipleri olmasına rağmen 447 milyon blog kullanıcılarına sahip olan Tumblr’ın kendine has kullanıcıları mevcut. 11 yıllık hayatında sıkı takipçileri sayesinde güçlü rakiplerinin yanında yer alıyor.

Tumblr'ın Kaldırılmasının Utanç Verici Nedeni Ortaya Çıktı!

Tumblr geçtiğimiz günler de bir anda App Store’dan kayboldu. Bu kayboluş sıkı Tumblr kullanıcılarını meraklandırdı. Bir anda kaybolan uygulamanın nedenini tüm kullanıcılar merakla araştırırken bugün ani kaybolmanın nedeni gün yüzüne çıktı.

Tumblr'ın Kaldırılmasının Utanç Verici Nedeni Ortaya Çıktı!

Apple’ın uygulamayı bir anda kaldırmasının nedeni, Tumblr platformunda ‘çocuk pornografisinin‘ paylaşılıyor olması gösterildi. Bu konular da yeterince hassas olmayan Tumblr her ne kadar paylaşılan içeriklerin tamamen kaldırıldığını söylese de gözden düşen bir sosyal medya platformu oldu.

Tumblr’ın bu utanç verici olay sonrasında tekrardan uygulamasının App Store da  bulunmasını istiyor. Bu olaylardan sonra Tumblr’ın App Store mağazasına girip girmeyeceği bilinmiyor.

Tumblr'ın Kaldırılmasının Utanç Verici Nedeni Ortaya Çıktı!

Tumblr bu tür içerikler için her ne kadar sert politikalara sahip olduklarını söyleseler de yeterince dikkatli olmadıkları görünüyor. Şimdi ise İOS uygulamasını App Store’a geri yüklemeye çalışıyorlar.

Ayrıca Tumblr uygulamasının Android versiyonu Google Play Store’da varlığını sürdürüyor. Şuanda beklenen Tumblr uygulamasının Google’dan da yakın zamanda kalkması.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir